آموزش نرم افزار CAESAR II

اين نرم افزار از قدرتمندترین نرم افزارهای محاسبه و تحلیل تنش در سیتم های لوله کشی می باشد. در این نرم افزار پس از مدلینگ 3 بعدی سیستم لوله کشی مورد نظر، و قرار دادن ساپورتها در محل های مورد نظر و تعریف پارامترهایی از جمله دما، فشار، نوع ساپورت ها ، میزان تغییر مکان نقاط و ... می توان سیستم را از لحاظ تنش در مقابل نیروهای استاتیک و دینامیکی مختلف مورد آنالیز و بررسی قرار داد.همانطور که گفته شد  نرم افزار Caesar II قابلیت تحلیل استاتیکی و دینامیکی سیستم لوله کشی را داراست

تحلیل استاتیکی :
تحلیل استاتیکی مهمترین بخش تحلیلی نرم افزار می باشد زیرا به جز مواردی خاص که در بخش تحلیل دینامیکی گفته خواهد شد تحلیل استاتیکی برای تحلیل سیستم لوله کشی صنعتی راه حل های مناسبی را در اختیار کاربر قرار می دهد
زمانی که تحلیل استاتیک صورت می پذیرد نرم افزار CAESAR II مانند دیگر نرم افزارهای تحلیلی نیاز به مشخص شدن شرایط تحلیل می باشد. کاربر قبل از آغاز تحلیل استاتیکی قادر است که Loade case های مورد نظر خود را برای تحلیل آماده سازد . نرم افزار بعد از انجام عمل Error checking و قبل از انجام عمل تحلیل خود به کاربر Loade case هائی را هم پیشنهاد می دهد
 نرم افزار خروجی های این قسمت را هم بصورت گرافیک و انیمیشن و هم به صورت اعداد و ارقام در اختیار کاربر قار می دهد
تحلیل دینامیکی 
نرم افزار CAESAR II چهار نوع تحلیل مختلف را برای کاربر ارائه می دهد که عبارتند از

 • محاسبات فرکانس طبیعی سیستم لوله کشی 
 • تحلیل هارمونیک 
 • تحلیل طیف پاسخ 
 • تحلیل وابسته به زمان

caesar

در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک از بخشهای این نرم افزار   را  به صورت خصوصی داشته باشید:

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های مختلف گروه نرم نفت با شماره 09113932898 (علیپوریان) تماس حاصل فرمایید.

دوره های برتر

 • clip image004(PDMS (Plant Design Management System محصول شرکت Aveva می باشد. این نرم افزار برای طراحی 3 بعدی (مدل سازی) یک Plant مورد استفاده قرار می گیرد.
  در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک از ماژو لهای زیر را به صورت خصوصی داشته باشید:
  - ماژول Design شامل زیر بخشهای Equipments, PipeWorks, Structure, Civil, Cable Tray & HVAC
  - ماژول Draft دو سطح مقدماتی و پیشرفته
  - ماژول Isodraft در دو سطح مقدماتی و پیشرفته
  - ماژول Paragon
  - ماژول Admin
  - ماژول Lexicon
   
 • tmpA1ACمخازن تحت فشار داراي نقش مهمي در واحدهاي انرژي دارند و در سايت هاي مختلف نفت ، گاز، پتروشيمي و نيروگاه در فرآيندهای مختلف دخيل هستند، لذا طراحي و ساخت اين مخازن جهت كاركرد صحيح و ايمن،  پركاربرد بوده و در كدهاي مختلف از جمله ASME آورده شده‏ است.

  در اين دوره علاوه بر شرح و بسط کد ASME SecVIII Div1 و مفاهيم اوليه­ي مخازن، به اصول طراحي مخازن و نرم افزارPVElite  پرداخته مي­شود. لازم به ذكر است اين نرم افزار در زمينه­ي طراحي مخازن از محبوبيت بسيار ي برخوردار بوده و اكثر الزامات كد را پوشش مي­دهد.

   تسلط بر اين طراحي مستلزم تجربه و تعدد طراحي، نگاه صحيح به استفاده از كد،  تكرار، استفاده­ي صحيح و علمي از منابع و مستندات مربوط به پروژه ها مي­باشد كه در پايان اين دوره ابزارها ، مقدمات و راه وروش اين امر بخوبي در اختيار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت. لازم به ذكر است، محتوي و سطح دوره باتوجه به شركت كنندگان قابل تطبيق است.
   
 • Spoolgenیکی از مهمترین فعالیت مهندسی کارگاهی پایپینگ انجام سرجوشگذاری بر روی نقشه های ایزومتریک صادر شده توسط واحد طراحی و نیز تهیه مدرک Joint History  و نیز  تهیه  Cut Pipe List می باشد که متاسفانه تا به امروز در تقریباً همه واحدهای پالایشگاهی  و  پتروشیمی  ما این  عملیات  به صورت دستی و نیز بسیار وقت گیر می باشد.
  با استفاده از نرم افزار Spoolgen می توانید تمامی مراحل سرجوشگذاری و تهیه فایلهای Joint History  و Cut list به صورت بسیار شکیلتر و حداقل  خطای انسانی  و صرف زمان کمتر تهیه نمود.

  در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک  بخش کاربری و یا مدیریت  این نرم افزار را  به صورت خصوصی داشته باشید