آموزش نرم افزار Aspen-Bjac

حرارت و فشار دو پارامتر مهم در انجام فرآيندها در صنايع مرتبط با انرژي( نفت ،گاز، پالايشگاه، پتروشيمي و نيروگاه) مي­باشند. با كاربرد صحيح و مناسب مبدل­هاي حرارتي مي­توان توليد حرارت(و لذا مصرف انرژي) و جريان استفاده از آن را بهينه كرد.

طراحي مبدل­ها به دو حيطه­ي كلي طراحي حرارتي و مكانيكي تقسيم بندي مي­شود. پس از تعيين مواردي كه به  جريان سيال و دبي حرارتي و دماي ورودي و خروجي مرتبط است، طراحي صحيح مكانيكي، عملكرد صحيح حرارتي را تضمين مي­كند. اين طراحي شامل تعيين كليه جزيئات هندسي،  ابعادي اجزاء، متريالي و تكيه گاهي مبدل ها مي­گردد. در اين دوره پس از آشنايي مختصر با انواع مبدل­هاي حرارتي به طراحي مبدل­هاي لوله و تيوب بر اساس الزامات TEMA  در غالب نرم افزار ASPEN  پرداخته مي­شود.

نرم افزار Aspen B-Jac، یکی از محبوبترین و قدرتمندرین نرم افزار های طراحی حرارتی و مکانیکال مبدلهای حرارتی Shell&Tube و Air Coolerها می باشد. با استفاده از این نرم افزار قابلیت سایزینگ مبدل، سطح انتقال حرارت، تهیه دیتاشیت بر اساس TEMA، نحوه چیدمان Tube Sheet و  دیگر موارد مورد نیاز را دارا می باشد.

9 15 2015 3 35 54 PM

در گروه  نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک از بخشهای این نرم افزار   را  به صورت خصوصی داشته باشید

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های مختلف گروه نرم نفت با شماره 09113932898 (علیپوریان) تماس حاصل فرمایید.

دوره های برتر

 • clip image004(PDMS (Plant Design Management System محصول شرکت Aveva می باشد. این نرم افزار برای طراحی 3 بعدی (مدل سازی) یک Plant مورد استفاده قرار می گیرد.
  در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک از ماژو لهای زیر را به صورت خصوصی داشته باشید:
  - ماژول Design شامل زیر بخشهای Equipments, PipeWorks, Structure, Civil, Cable Tray & HVAC
  - ماژول Draft دو سطح مقدماتی و پیشرفته
  - ماژول Isodraft در دو سطح مقدماتی و پیشرفته
  - ماژول Paragon
  - ماژول Admin
  - ماژول Lexicon
   
 • tmpA1ACمخازن تحت فشار داراي نقش مهمي در واحدهاي انرژي دارند و در سايت هاي مختلف نفت ، گاز، پتروشيمي و نيروگاه در فرآيندهای مختلف دخيل هستند، لذا طراحي و ساخت اين مخازن جهت كاركرد صحيح و ايمن،  پركاربرد بوده و در كدهاي مختلف از جمله ASME آورده شده‏ است.

  در اين دوره علاوه بر شرح و بسط کد ASME SecVIII Div1 و مفاهيم اوليه­ي مخازن، به اصول طراحي مخازن و نرم افزارPVElite  پرداخته مي­شود. لازم به ذكر است اين نرم افزار در زمينه­ي طراحي مخازن از محبوبيت بسيار ي برخوردار بوده و اكثر الزامات كد را پوشش مي­دهد.

   تسلط بر اين طراحي مستلزم تجربه و تعدد طراحي، نگاه صحيح به استفاده از كد،  تكرار، استفاده­ي صحيح و علمي از منابع و مستندات مربوط به پروژه ها مي­باشد كه در پايان اين دوره ابزارها ، مقدمات و راه وروش اين امر بخوبي در اختيار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت. لازم به ذكر است، محتوي و سطح دوره باتوجه به شركت كنندگان قابل تطبيق است.
   
 • Spoolgenیکی از مهمترین فعالیت مهندسی کارگاهی پایپینگ انجام سرجوشگذاری بر روی نقشه های ایزومتریک صادر شده توسط واحد طراحی و نیز تهیه مدرک Joint History  و نیز  تهیه  Cut Pipe List می باشد که متاسفانه تا به امروز در تقریباً همه واحدهای پالایشگاهی  و  پتروشیمی  ما این  عملیات  به صورت دستی و نیز بسیار وقت گیر می باشد.
  با استفاده از نرم افزار Spoolgen می توانید تمامی مراحل سرجوشگذاری و تهیه فایلهای Joint History  و Cut list به صورت بسیار شکیلتر و حداقل  خطای انسانی  و صرف زمان کمتر تهیه نمود.

  در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک  بخش کاربری و یا مدیریت  این نرم افزار را  به صورت خصوصی داشته باشید