آموزش نرم افزار اتوکد (AUtoCAD)

 

نرم افزار AutoCad عمومی‌ترین و پرکاربردترین نرم افزار در زمینه ترسیم و طراحی به کمک کامپیوتر است. از زمانی اولین نسخه آن هر روزه امکانات وتسهیلات بیشتری را در اختیار افرادی که با نقشه کشی و مدل سازی سرو کار دارند قرار میدهد.

clip image001
از جمله کار هایی که با اتوکد انجام می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

رسم نقشه های ساخت پمپ، بویلر، تمام قطعات خودرو، طراحی تاسیسات مکانیکی و برقی پروژه های مسکونی، تجاری ، طراحی قطعات ماشین های صنعتی، ابزار دقیق، طراحی سازه ها و اسکلت های ساختمانهای مسکونی، اداری و تجاری و ...

نرم افزار اتوکد با توجه به قابلیتهای بالا و امکانات فراوانی که در اختیار کاربران قرار می دهد به عنوان نرم افزار استاندارد در غالب رشته های مهندسی نظیر معماری، عمران، صنایع، مکانیک، نقشه برداری، معدن و . . . جهت انجام ترسیـمات بکار برده می شود. آشنایی با این نرم افزار برای کسانی که قصد فعالیت در زمینـه های مهنـدسی را دارند، به نوعی شرط لازم محسوب می گردد.

clip image003
اهداف دوره:

آشنايي با مفاهيم و كليات نرم افزار

آشنايي تفصیلی با ترسيمات دو بعدي در نرم افزار اتوكد

ايجاد توانايي آماده سازي نقشه ها و خروجي گرفتن از نرم افزار

آشنایی با ترسيمات سه بعدي در نرم افزار اتوكد

آشنایی با اصول برنامه نویس در نرم افزار اتوكد (AutoLisp )

گزیده ای از سرفصل های دوره 2 بعدی:

چگونگي نصب نرم افزار، آشنايي با محيط و دستورات پایه اتوكد و نوار ابزارهای مهم، command line ,ribbons

معرفي محور مختصات، آموزش ترسيمات اوليه در اتوكد

آموزش ويرايش ترسيمات انجام شده و توانايي ترسيم نقشه هاي پيچيده تر

چگونگي استفاده از ابزارهاي Object snap-

ترسيم هاشور (Hatch)

توليد و به كارگيري لايه ها در ترسيم

چگونگي استفاده از نوار ابزار اندازه گذاري (Dimension)

فرمانهاي توليد و ويرايش متن

كار با نوار ابزار mtext,text

فارسي نوشتن در اتوكد

و ....


در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک از بخشهای این نرم افزار را به صورت خصوصی داشته باشید:

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 2898-393-0911 (علیپوریان) تماس بگیرید و یا به همین شماره کلمه "آموزش" ویا نام دوره مورد نظر خود را پیامک زده و منتظر تماس ما باشید.

در ضمن می توانید با ایمیل نرم نفت (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید) نیز مکاتبه نمایید.

 

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates
لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های مختلف گروه نرم نفت با شماره 09113932898 (علیپوریان) تماس حاصل فرمایید.

دوره های برتر

 • clip image004(PDMS (Plant Design Management System محصول شرکت Aveva می باشد. این نرم افزار برای طراحی 3 بعدی (مدل سازی) یک Plant مورد استفاده قرار می گیرد.
  در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک از ماژو لهای زیر را به صورت خصوصی داشته باشید:
  - ماژول Design شامل زیر بخشهای Equipments, PipeWorks, Structure, Civil, Cable Tray & HVAC
  - ماژول Draft دو سطح مقدماتی و پیشرفته
  - ماژول Isodraft در دو سطح مقدماتی و پیشرفته
  - ماژول Paragon
  - ماژول Admin
  - ماژول Lexicon
   
 • tmpA1ACمخازن تحت فشار داراي نقش مهمي در واحدهاي انرژي دارند و در سايت هاي مختلف نفت ، گاز، پتروشيمي و نيروگاه در فرآيندهای مختلف دخيل هستند، لذا طراحي و ساخت اين مخازن جهت كاركرد صحيح و ايمن،  پركاربرد بوده و در كدهاي مختلف از جمله ASME آورده شده‏ است.

  در اين دوره علاوه بر شرح و بسط کد ASME SecVIII Div1 و مفاهيم اوليه­ي مخازن، به اصول طراحي مخازن و نرم افزارPVElite  پرداخته مي­شود. لازم به ذكر است اين نرم افزار در زمينه­ي طراحي مخازن از محبوبيت بسيار ي برخوردار بوده و اكثر الزامات كد را پوشش مي­دهد.

   تسلط بر اين طراحي مستلزم تجربه و تعدد طراحي، نگاه صحيح به استفاده از كد،  تكرار، استفاده­ي صحيح و علمي از منابع و مستندات مربوط به پروژه ها مي­باشد كه در پايان اين دوره ابزارها ، مقدمات و راه وروش اين امر بخوبي در اختيار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت. لازم به ذكر است، محتوي و سطح دوره باتوجه به شركت كنندگان قابل تطبيق است.
   
 • Spoolgenیکی از مهمترین فعالیت مهندسی کارگاهی پایپینگ انجام سرجوشگذاری بر روی نقشه های ایزومتریک صادر شده توسط واحد طراحی و نیز تهیه مدرک Joint History  و نیز  تهیه  Cut Pipe List می باشد که متاسفانه تا به امروز در تقریباً همه واحدهای پالایشگاهی  و  پتروشیمی  ما این  عملیات  به صورت دستی و نیز بسیار وقت گیر می باشد.
  با استفاده از نرم افزار Spoolgen می توانید تمامی مراحل سرجوشگذاری و تهیه فایلهای Joint History  و Cut list به صورت بسیار شکیلتر و حداقل  خطای انسانی  و صرف زمان کمتر تهیه نمود.

  در گروه نرم نفت ، شما می توانید با توجه به نیاز خود درخواست تدریس هر یک  بخش کاربری و یا مدیریت  این نرم افزار را  به صورت خصوصی داشته باشید